Adsız İnsanlık

Bilim Kurgu Türkiye'den Yükseliyor....

Kaybedenler Sistemi

KAYBEDENLER SİSTEMİ

 

...

"...Bir kaybedenler sistemi içinde yaşıyoruz ve çoğumuz ne yaparsak yapalım kaybediyoruz. Bizler sistemin ayakta kalması için verilen kayıplarız. Az sayıda kazananın zaferini taçlandırmak için verilen yol zayiatıyız, başka bir şey değil.

“Adsız İnsanlık’ın ise başka bir önerisi var. Tanımı gereği verimsiz olan, başarısızlığı çoğaltan, mutsuzluğu yaygınlaştırarak bir norm haline getiren bu anlayışa mahkûm olmamalıyız. Hiçbir insan bu kadar değersiz olamaz.

“Elbette, hepimiz elimizden gelen çabayı hayatımızın her alanında göstermeliyiz. Elbette verimli olmayı ve olumlu katkı sağlamayı yüceltmeliyiz. Bu Adsız İnsanlık’ın temelidir.”

Vadim bir an susarak, bundan sonra söyleyeceklerinin etkisini artırmak için dinleyicilerine bakarak bekledi. Sonra devam etti.

“İnsanlığın adı yoktur. Ancak bizlerin adlarıyla, bireylerin katkılarıyla bir anlam kazanır. Aksi halde dağınık ve amaçsız bir topluluktan ibaret olurdu. Ama, bu katkıyı sağlamanın yöntemi bu olmamalı.

“Eğer teker teker insanların iç potansiyelleri ile topluma fayda düzlemlerini paralel hale getirebilirsek, yani insanlara başarılı olma şansını değil, imkânını verirsek, eğer başarı duygusunu birkaç kişiyle sınırlı tutmayıp toplumun bütününe yayabilirsek; işte o zaman yaptığımız her işte, söylediğimiz her sözcükte gerçek mutluluğun pırıltılarını görebiliriz. Kendimizden başkalarına karşı maskeler takıp sahte gülücükler atarak değil, onların da bizim ayrılmaz bir parçamız olduğunun bilincine vararak toplumun gerçek sinerjisini ortaya çıkarabiliriz. Bunun sonucu sadece kendimizi iyi hissetmemiz de değildir. Toplam verim katlanarak artacaktır. Kaybedenler sisteminde arada kaybolan çoğunluğun potansiyeli, Adsız İnsanlık’ta toplam başarının ayrılmaz birer parçası olacaktır."

...
Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret70835
İnsanlığın Adları
Saat