Adsız İnsanlık

Bilim Kurgu Türkiye'den Yükseliyor....

Mesaj Panosu


 İsim 
 Mail 
 Konu 
 Mesaj    
 
 
 
          

Yazılan mesajlar

Fatmagül Bolat Deneri (08/06/2010 15:09)
Konu : Merhabalar
Mesaj : Adsız İnsanlık adlı kitabı okumamın üzerinden aylar geçti. Okur okumaz yorum yapmak istemiştim ama gündelik işler araya girince bir türlü yazmak için aradığım fırsatı bulamadım. Bu nedenle ben de sadece aklımda kalanlarla yetinmek zorunda kalacağım. Öncelikle kitabı okurken tam anlamıyla gurur duydum diyebilirim. Okuması keyifli, sürükleyici ve bilimsel altyapı da iyi ayarlanmıştı. Ancak -yakın zamanda lost'un finali de bana aynı hissi yaşattı- kitabın sonu kafamdaki soruların hiç birine cevap vermedi. İkinci kitabın bazı sorulara cevap vereceğini tahmin etsem de yine de bir bölümde tanıştığımız karakterin bir sonraki bölümde ölmesi ve benzeri patlamayan tüfekler zannediyorum kitabın bir eksisi olmaya devam edecek.
Bununla beraber benim bir türlü anlamlandıramadığım şey, bütün kitabın üzerine kurulduğu felsefenin yine Adsız İnsanlık tarafından yerle bir edilmesi. Nasıl oluyor da yaşam olmayan gezegenlerde terraform uygulamasını istemeyen insanlar halihazırda yaşam olan bir gezegene giderler? Bunu aklım almıyor. Umarım bunun cevabı ikinci kitapta açıklanır.
Badahan Canatan'ı tekrar tebrik ediyorum ve beni bir Türk olarak gururlandırdığı için teşekkür ediyorum.
Metin Şanver (27/01/2010 13:27)
Konu : Adsız İnsanlık
Mesaj : Bazı kitaplar, medyada fazla tanıtılmadan sessiz sedasız çıkarlar ve keşfedilmeyi beklerler. Adsız İnsanlık da bunlardan biri. Gelecekte (binlerce yıl sonrasında) geçen, ama bugün de anlam bulan sorulara yanıt arayan bir bilimkurgu romanı. Son derece ayrıntılı anlatılan bir yapının içindeki çok yönlü karakterlerin yaşadıkları maceralara ve güç dengelerine odaklanıyor. Her sayfasında insanı şaşırtan yeni fikirlerin yanı sıra, yükselen temposuyla da heyecan içinde bırakıyor. Bilimkurgunun bir Türk yazar tarafından, hem de bir ilk romanda bu denli iyi yazılması gerçekten şaşırtıcı. Bilimkurguyu sevmeyenler için bile sağlam bir alternatif. Herkese tavsiye ediyorum.
kenvolo (22/08/2009 19:39)
Konu : Selam
Mesaj : Selam sitene üye olmaya çaliıştım ama giriş başarısız diye tuturdu...Bu arada tebrikler harika bir kitap olmuş...
Mehmet Emin ARI (07/07/2009 11:40)
Konu : Tebrikler
Mesaj : Türk bilimkurgu edebiyatına yaptığınız bu güzel katkı için teşekkür ederim.
şadiye çimeli (11/06/2009 09:52)
Konu : Tebrikler...
Mesaj : Badahancım, kitabını mutlaka alıyor ve eminim ki keyifle de okuyor olacağım.
Seni canı gönülden tebrik ediyorum, kitabı okuduktan sonra da mutlaka görüşlerimi yazarım. Sevgiler, selamlar.. Şadiye Çimeli Aksakal
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret70833
İnsanlığın Adları
Saat